Jak dostać się do Holandii?

Holandia to szalenie atrakcyjny kraj. Zarówno dla turystów – przecież Amsterdam to jedno z najwspanialszych miast na Starym Kontynencie, jak i pracowników zarobkowych. Turyści, emigranci oraz ich znajomi, przyjaciele, bliscy – Polaków udających się każdego roku do Holandii jest naprawdę bardzo dużo. I w tym momencie trzeba zadać sobie pytanie – jak dostać się do Holandii?

Oczywiście mamy samoloty, pociągi, autokary, naturalnie możemy dostać się również własnym samochodem – równie dobrze można skorzystać z możliwości jakie dają serwisy typu BlaBlaCar. Jednakże pod wieloma względami bus do holandii to w naszym przypadku najbardziej wskazana opcja. Zapewne spora ilość czytelników regularnie jeździ po kraju bądź Europie busami, a więc nie trzeba ich zbytnio przekonywać. Są jednak takie osoby, które z najróżniejszych powodów unikają busów, co jest naprawdę niewskazane. Miejmy nadzieję, że argumenty za busami, które zostaną podane w dalszej części tego tekstu, okażą się przekonujące…

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że bus do Holandii jest całkiem tani. Oczywiście, często można znaleźć bardzo tani bilet lotniczy, ale pamiętajmy o tym, że dojazd na lotnisko – oraz z lotniska, to spory koszt, konieczność poświęcenia czasu oraz jakby nie patrzeć mniejszy bądź większy problem. Ciężko nie zwrócić również uwagi na to, iż jakby nie patrzeć nie wszyscy Polacy mieszkają w dużych miastach, zresztą nawet z największych aglomeracji miejskich w Polsce nie jest tak łatwo dostać się samolotem do Amsterdamu czy Eindhoven. Poza tym bilety lotnicze, jeżeli zamawiamy je na ostatni moment, są bardzo drogie, z busami nie ma takiego problemu. Bardzo często kierowca busa dowozi nas pod wskazany adres, dzięki czemu z całą pewnością nie zgubimy się w Holandii. Czyli cena oraz oszczędność czasu, nerwów, problemów, są na pewno bardzo dużymi zaletami busów.

Kolejna zaleta to oczywiście możliwość wzięcia ze sobą większego bagażu – bardzo ciężko jest spakować się w bagaż podręczny, a tylko taki jest w cenie biletu. Nie wspominając o tym, że poruszanie się z kilkoma dużymi torbami po lotnisku mija się z celem. Wbrew pozorom, do zalet busów można zaliczyć także to, iż najzwyczajniej w świecie są komfortowe, nowoczesne, bezpieczne oraz relatywnie szybkie. Nikt nie twierdzi, iż takie rozwiązanie nie ma swoich wad, wszystko ma przecież i zalety, i wady, ale mimo wszystko jeżeli zdecydujemy się jechać do Holandii busem, to będziemy ze wszech miar zadowolonymi ludźmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *